W roku szkolnym 2022/2023 świetlica  po raz drugi przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja” Tym razem uczniowie poznają  kulturę  i tradycję Francji.

Celem projektu jest przybliżenie dzieciom  wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy, pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw,  integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami.

W roku szkolnym 2022/2023 świetlica szkolna przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" .Celem projektu jest wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia, wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Świetliczaki wykonały pierwsze zadanie „Tysiąc barw wokół nas”

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Wczoraj obchodzony był Światowy Dzień Wody. Święto to ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca. Ma przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety – obecnie ok. 800 milionów osób – cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Światowy Dzień Wody ma na  celu uświadomienie, jaką wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

W ramach zajęć świetlicowych zapraszamy  do obejrzenia krótkiego filmu animowanego  pt: „Zdrojek i pory roku”-  https://youtu.be/C862SI4O8Sw.

18 grudnia 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Anioła. Element śnieżnobiałych skrzydeł był widoczny w tym wyjątkowym dniu na szkolnych korytarzach. Dzieci paradowały ubrane w białe stroje i w  śnieżne piękne skrzydła kojarzone z aniołami. W tym wyjątkowym dniu każdy mógł być aniołem. Wystarczyło tylko podzielić się fajną wiadomością, grzecznie ukłonić, posłać piękny uśmiech i co najważniejsze - być zadowolonym z tak pięknego i jedynego w swoim rodzaju dnia, spędzonego wśród tylu koleżanek i kolegów. Atmosfera anielska udzieliła się wszystkim obecnym i ufamy, że zagościła wśród nas na dłużej niż jeden dzień w roku.
Wszystkim Paniom wychowawczyniom
z klas I – III należą się słowa podziękowania za iście anielskie czuwanie i wspieranie pomysłodawcy. Jolanta Gajda