Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

• 07-03-2024 8:52

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Kto powiedział, że czytanie jest nudne?! Uczestnicy szkolnego Konkursu Pięknego Czytania udowodnili, że to nieprawda! Postarali się o różnorodny dobór literatury według własnych zainteresowań i tym samym wywołali przyjemne skojarzenia związane z czytaniem. Publiczność miała też okazję zobaczyć wcielanie się w rolę wybranego bohatera literackiego oraz przedstawienie scenek dramowych. Uczestnicy i publiczność pokazali jak wiele radości może przynieść obcowanie z książką.

Do konkursu (5.03.2024r.) przystąpiło 21 uczniów z klas od 4 do 8. Po wysłuchaniu uczestników jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: I miejsce: Wiktoria Cichy kl.6a, II miejsce ex aequo: Eryk Sablik kl.8a i Michał Kosek kl.4a. Wyróżnienia: Ulyana Kulikouskaya kl. 6a, Nadia Zięba kl. 7a, Judyta Jarosz kl.6a, Marlena Mazur kl.5b i Franciszek Chudzik kl.4b.